Kim jesteśmy?

W firmie Retrospect zajmujemy się projektowaniem i wyrobem autorskich mebli oraz projektowaniem wnętrz. Retrospect, czyli - spoglądając wstecz..., więc tworzone przez nas przedmioty i wnętrza to oferta dla tych, którzy cenią rzeczy z historią.

Dlatego też w naszych meblach stałym elementem jest materiał wyjątkowo piękny i szlachetny – autentyczne stare drewno naturalnie kształtowane przez mijający czas lub ręcznie stylizowane na stare. Wykorzystujemy też ponadczasowe połączenie chłodu metalu z ciepłem rustykalnego drewna, które sprawdzi się w wielu aranżacjach. Nad pośpiech, często towarzyszący masowej produkcji, przedkładamy możliwość stworzenia rzeczy unikatowych i niepowtarzalnych. Staramy się, by nasze meble stanowiły połączenie zarówno wysokiej jakości z minimalistycznym designem, jak również stylu z umiarem.

Wykonujemy autorskie projekty oraz realizujemy indywidualne zlecenia na unikatowe meble.

 • Autentyczne stare deski – odzyskane z przedwojennych chałup, młynów, stodół, wiek ich to najczęściej 80-100lat, ale zdarzają się i starsze egzemplarze. Charakteryzują się naturalnie nakreślonym rysunkiem, wyrytym w słojach drewna wiekiem, nadgryzioną zębem czasu strukturą. Przez dziesiątki lat wystawione były na działanie czynników zewnętrznych takich jak: mróz, słońce, wiatr, deszcz, czy śnieg, które nadały deskom niepowtarzalny wygląd, charakter i kolor. Deski zostały tylko delikatnie oczyszczone i trzykrotnie profesjonalnie zaimpregnowane naturalnym, bezbarwnym olejowoskiem, co zabezpiecza drewno przed działaniem wody czy tłuszczu.
  Deski oferujemy w naturalnie stworzonych pięciu kolorach: szary, jasnobrązowy, ciemnobrązowy, lekko bielony, bielony.
 • Drewno dębowe ręcznie stylizowane na stare. Drewno jest postarzane w kilku etapach: piaskowane, szczotkowane, ręcznie ryflowane i heblowane oraz szlifowane, uzyskując naturalny efekt ścierania pod wpływem wieloletniej eksploatacji i wystawiania na czynniki atmosferyczne.
  Blaty dębowe zabezpieczamy tradycyjnie stosowanymi przed laty metodami – naturalnymi olejami i woskami.
  Dostępne wybarwienia to: dąb bielony, dąb mocca, dąb bielony przecierany, dąb szarobrązowy.
 • Drewno iglaste (najczęściej sosna) ręcznie stylizowane na stare drewno. Drewno jest postarzane w kilku etapach: szczotkowane, ręcznie ryflowane i heblowane oraz szlifowane, uzyskując naturalny efekt ścierania pod wpływem wieloletniej eksploatacji i wystawiania na czynniki atmosferyczne.
  Meble takie oferujemy w dwóch kolorach: sosna impregnowana (wenge) oraz sosna bielona przecierana.

Elementy metalowe wykonywane są ręcznie w pracowni metaloplastyki i kowalstwa artystycznego. Podstawy do mebli oferujemy w trzech wariantach: stal czarna malowana proszkowo, stal nierdzewna satynowa szczotkowana oraz najbardziej ekskluzywna stal nierdzewna ręcznie polerowana.

Zapraszamy do kontaktu!

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszej działalności, stosowanych technik produkcyjnych albo zamówić nietypowy mebel? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!